هفت ویژگی مهم در فلزیاب

هفت ویژگی مهم در فلزیاب

هفت ویژگی مهم در فلزیاب

 

در این مقاله  به بررسی هفت ویژگی مهم در فلزیاب که

در هنگام خرید این نوع دستگاه باید مد نظر داشته باشید می‌پردازیم.

بنابراین خریداران با هر نوع بودجه مالی می‌توانند دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

امروزه فلزیاب های گوناگونی توسط شرکت های مختلف به بازار عرضه شده است

ولی آنچه در این میان اهمیت دارد ویژگی متناسب با کارایی دستگاه و کارکرد آن است.

دستگاه های فلزیاب، طلایاب و گنج یاب نوعی دستگاه های مکانیکی هستند که

برای کشف انواع مختلف فلز که زیر خاک دفن شده اند، استفاده می شوند. همچنین

این نوع دستگاه ها برای اهداف امنیتی به منظور شناسایی وجود سلاح گرم و سرد در

فرودگاه ها و مراکز خرید مختلف در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند.

هفت ویژگی مهم در فلزیاب

۱٫ حساسیت

حساسیت یک دستگاه فلزیاب تعیین می کند که باید برای یافتن چه چیزی استفاده شود. یک دستگاه فلزیاب با فرکانس های کارآمد مناسب برای یافتن فلز سبک و یا اقلام موجود در لایه سطحی خاک مناسب است. دستگاه فلزیاب با فرکانس های پایین تر می توانند عمیق تر به زمین نفوذ کنند و برای یافتن قطعات بزرگ استفاده شوند. اطلاعات مربوط به کنترل حساسیت در برشور هر دستگاه فلزیاب یافت می شود و خریداران قبل از استفاده از آن بایستی آن را مطالعه کنند.

۲٫ توانایی تمییز دادن انواع فلزات

توانایی تمییز دادن انواع فلزات در بسیاری از دستگاه فلزیاب مدرن یافت می شود و خریداران باید از خرید مدل هایی که این ویژگی را ندارند اجتناب کنند. چراکه توانایی تمییز دادن انواع فلزات ابزاری بسیار مفید است. فلزات پاسخ های مغناطیسی منحصر به فردی را تولید می کنند و دستگاه فلزیاب با توانایی تمییز دادن می توانند این پاسخ ها را شناسایی کنند. سطح تبعیض از مدلی به مدلی متفاوت است، و خریداران هنگام خرید دستگاه فلزیاب باید این سطوح را مقایسه کنند.

۳٫ کالیبراسیون

 این ویژگی همچنین به عنوان تعادل زمین شناخته شده است و مسئول بررسی مواد معدنی مختلف فلزی موجود در خاک است. دستگاه فلزیاب با کالیبراسیون کم، مستعد تداخل با سیگنال های بیرونی هستند. با این حال، اکثر دستگاه های مدرن دارای قدرت کالیبراسیون خوبی هستند و سطوح کالیبراسیون از طریق جعبه کنترل تنظیم می شوند. خریداران باید دستورالعمل های مربوط به کالیبراسیون را در برشور دستگاه فلزیاب مطالعه کنند و هربار که دستگاه در یک خاک جدید استفاده می شود، دستگاه باید به درستی کالیبراسیون شود.

۴٫ رادار

دستگاه های فلزیاب با داشتن ویژگی رادار قدرت نفوذ در خاک را دارد و می تواند اندازه و تراکم شی فلز را تعیین کنند. این ویژگی واقعا می تواند فرایند جستجو را سریعتر کند و اغلب توسط جویندگان گنج خبره استفاده می شود. این ویژگی فقط برای کاربران با تجربه بیشتر توصیه می شود.

۵٫ کویل

کویل های کنترلی شکل استاندارد هستند و عمق نفوذ حدود دوازده اینچ دارند. کویل عنکبوتی دارای دامنه مشابهی با مدل های متمرکز است، اما برای استفاده در ضخامت زیاد کاربردی تر و ایده آل است. گرچه کویل های بیضوی دارای عمق نفوذ ۱۲ وات هستند، اما طراحی بیضی کویل ها باعث افزایش سطح پوششی می شود. کویل دابل دی هم نسبت به بقیه دارای بیشترین دامنه است، اما قدرت نفوذ چندانی ندارد. در این میان آنچه حائز اهمیت است این است که دستگاه فلزیاب در چه نوع خاکی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و تراکم چگونه بر نحوه کارکرد کویل تاثیر خواهد گذاشت.

۶٫ تکنولوژی

BFO نوسانساز بسامد ضربان است و گزینه ای ساده و ارزان قیمت است. دستگاه های فلزیاب BFO از دو کویل و یک نوسانساز برای ایجاد فرکانس در حضور فلز استفاده می کنند. خریداران باید توجه داشته باشند که این تکنولوژی مستعد تداخلات خارجی است و این نوع دستگاه های فلزیاب برای مبتدیان مناسب است.۱VLF مخفف فرکانس بسیار پایین است و تکنولوژی رایج مورد استفاده در ردیاب های امروزی است.
VLF2 با انتشار یک میدان مغناطیسی با فرکانس پایین به زمین کار می کند و بازتاب ها را می گیرد.
VLF 3به کاربر اجازه می دهد فیلد مغناطیسی را تنظیم کند، بنابراین تنها فلزات معینی تشخیص داده می شوند.

PI مخفف القاء پالس است و جویندگان گنج با استفاده از این تکنولوژی به دنبال اقلام عمیق مدفون هستند. دستگاه های فلزیاب ۱PI برای ارسال و دریافت پالس از یک کویل استفاده می کنند و می توانند به طور دقیق در مورد چگونگی  و محل قرار گرفتن اقلام مدفون اطلاع دهند. این دستگاه های فلزیاب گران تر از VLF هستند اما پیشرفته تر هستند.

۷٫شاخص عمق

محل دقیق و شاخص عمق دو ویژگی جداگانه هستند اما اغلب در دستگاه های فلزیاب متوسط یافت می‌شوند. ویژگی محل دقیق به طور خودکار مرکز پاسخ و در نتیجه مکان دقیق شیء را به کوئیل اعلام می‌کند. شاخص عمق به کاربر اطلاع می دهد که چقدر به حفاری نیاز دارد تا شیء را پیدا کند. اطلاعات برای هر دو این ویژگی ها معمولا بر روی صفحه نمایش LCD نمایش داده می شود.

 

فلزیاب

 

لیست قیمت فلزیاب

خرید فلزیاب

فروش فلزیاب

خرید گنج یاب

گنجیاب

طلایاب 

گنج یاب

فلزیاب

خرید و فروش گنج یاب

تست در حضور مشتری توسط خود مشتری انجام می شود.

در شرکت پویان فلزیاب سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در

بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود

تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ،

شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.

برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

۰۹۳۵۶۸۰۵۴۵۴ – ۰۹۱۹۸۱۶۶۵۹۳

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button